AGH UST Logo

Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH

Głównym obowiązkiem Uczelnianej Rady Samorządu Studentów
jest reprezentowanie interesów wszystkich studentów AGH.
Samorząd Studencki opiniuje najważniejsze dla studentów akty prawne, organizuje ogromną ilość wydarzeń kulturalnych, naukowych i sportowych, podejmuje decyzje związane z rozdziałem środków na działalność studencką, posiada jedną piątą ciał kolegialnych uczelni (takich jak Senat lub Rada Wydziału), służy radą i pomocą wszystkim studentom
oraz wiele, wiele innych...

Komisje

URSS AGH składa się z 8 komisji i około 150 członków. Zadaniem komisji jest spełnianie celów statutowych Samorządu Studenckiego jak i organizowanie życia studenckiego na naszej Uczelni.

  • Komisja ds. Cyfryzacji
  • Komisja ds. Rozwoju
  • Komisja ds. Projektów
  • Komisja ds. Współpracy
  • Komisja ds. Promocji i Kultury
  • Komisja ds. Sportu
  • Komisja ds. Miasteczka Studenckiego AGH
  • Komisja ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia

Projekty

Kopalnia Talentów AGH

Kopalnia Talentów AGH to projekt organizowany przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów AGH w Krakowie. Wśród ogromnej liczby studentów znajduje się mnóstwo utalentowanych osób, które do tej pory nie miały możliwości zaprezentowania się przed szerszą publicznością. Wydarzenie ma na celu wyłonienie spośród uczelnianej społeczności jednej wyróżniającej się niepospolitymi umiejętnościami studentki, studenta lub zespołu. Niesamowite show, na którym uczestnicy prezentują swoje występy, dostarczy rozrywki wszystkim żakom, pracownikom i absolwentom Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz wszystkim przybyłym gościom. Dodatkowymi atutami płynącymi z projektu jest możliwość przezwyciężenia lęku przed wystąpieniami publicznymi oraz szansa na zaprezentowanie się na scenie największego klubu studenckiego w Krakowie – Klubu Studio.

Juwenalia AGH

Juwenalia Akademii Górniczo-Hutniczej to największe kulturalne wydarzenie, które jest integralną częścią Juwenaliów Krakowskich – wielkiego, tradycyjnego święta Studentów organizowanego dzięki znakomitej współpracy największych krakowskich uczelni wraz z całym lokalnym środowiskiem akademickim.


Inżynier z Kulturą

Inżynier z Kulturą to cykl bezpłatnych szkoleń dedykowanych studentom Akademii Górniczo-Hutniczej, mających na celu zapoznanie przyszłych inżynierów z zasadami bon ton oraz dobrymi manierami.

Wydarzenie rokrocznie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kolejne edycje gromadzą pod jednym dachem ponad 500 głodnych wiedzy studentów.

TEDxAGHUniversity

TEDxAGHUniversity to całkowicie nowa inicjatywa, zapoczątkowana przez studentów i absolwentów AGH. Projekt opiera się na popularnym na całym świecie formacie – konferencji TED. Jest to innowacyjna platforma do wymiany poglądów, integracji lokalnej społeczności i budowania świadomego postrzegania świata. Naszym celem jest, by TEDxAGHUniversity był katalizatorem innowacyjności i nieszablonowości, a uczestnicy projektu mieli szansę na wprowadzenie realnych zmian w swoim życiu, zainspirowani wystąpieniami zaproszonych przez nas prelegentów. TEDxAGHUniversity to całodniowa konferencja w czasie której inspirujący mówcy, w formie maksymalnie 18-minutowych „Talksów” przedstawiać będą krótkie prelekcje z zakresu technologii, rozrywki, sztuki, edukacji i wielu innych dziedzin.

Campus AGH

Campus AGH to obóz integracyjny skierowany do wszystkich osób, które od października rozpoczną studia na AGH. Już od 2010 roku ułatwia start w nowym, nieznanym miejscu. Uczestnicy Campusu zawsze są na początku lepiej zorientowani w studenckich realiach niż koledzy z roku, znają teren uczelni, Miasteczka Studenckiego oraz kluby studenckie.

Biorąc udział w Campusie poznasz specyfikę naszej uczelni oraz spotkasz ludzi, z którymi będziesz studiował przez najbliższe kilka lat. Gwarantujemy Ci, że nie zabraknie studenckiej atmosfery i atrakcji. W programie przewidziane są warsztaty, szkolenia, zawody sportowe, gra terenowa i wiele niespodzianek. Nie obędzie się oczywiście bez imprez integracyjnych! Będziesz miał też okazję zobaczyć jak to jest mieszkać na największym Miasteczku Studenckim w Polsce – zapewniamy noclegi w domu studenckim, pełne wyżywienie oraz niezapomniane przeżycia.

Wszyscy dotychczasowi uczestnicy są zgodni w jednej kwestii: WARTO!

Festiwal Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo

USŁYSZEĆ OBRAZ, NAMALOWAĆ SŁOWO, MUZYCE NADAĆ BARWĘ…

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 2012 pod nazwą Sophiscapes. Muzyka. Plastyka. Słowo. W roku 2013 Sophiscapes zastępuje słowo Synestezje. Odtąd Festiwal Synestezje będzie promował głównie twórczość polskich artystów. Artystów z zakresu Muzyki.Plastyki.Słowa. Poprzednie edycje projektu zostawiły po sobie przekonanie, że tych trzech płaszczyzn działania twórców nie należy rozdzielać. Co więcej – należy je wydobywać, podkreślać, uwypuklać, a nawet inicjować i pobudzać do kreowania dzieł, które świadczą o ich nierozerwalności, przenikaniu się i koegzystencji. Usłyszeć obraz, namalować słowo, muzyce nadać barwę, co najważniejsze: po polsku! Dla polskiej i zagranicznej publiczności. Polskie! Bo polskie jest ważne.

DLACZEGO FESTIWAL SYNESTEZJE MUZYKA.PLASTYKA.SŁOWO ZYSKAŁ TAKĄ FORMUŁĘ?

Dla wielu osób brzmienie muzyki, plastyka obrazu i znaczenie, jakie niesie słowo jest nierozerwalne w odbiorze utworu muzycznego. Te wszystkie sfery i płaszczyzny nam również wydają się nierozłączne, przenikają się wzajemnie, uzupełniają, nadają sobie dodatkowe wymiary. Dlatego podczas Festiwalu odbywają się imprezy towarzyszące takie, jak happeningi, wystawy prac plastycznych, pokazy vj’ów, panele dyskusyjne. Wszystko wydarzenie inspirowane są muzyką, plastyką i słowem. Festiwal zakłada prezentację niekwestionowanych autorytetów z dziedziny muzyki ambitnej. Zespołów, które tworzą wartościową i nieszablonową muzykę, która zyskała bardzo duże uznanie, a którą z pewnością trudno zaszufladkować i przypisać określonym modom czy trendom. Artystów, którzy chcą tworzyć ambitne brzmienia.


Targi Organizacji Studenckich

Targi Organizacji Studenckich to coroczne wydarzenie, podczas którego każda chętna organizacja lub koło naukowe może zaprezentować swoją działalność i projekty, które mogą zachęcić potencjalnych członków organizacji na dołączenia.

Studenci mają możliwość zapoznania się z ofertą organizacji i stowarzyszeń działających na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej.

Puchar AGH

Puchar AGH to wydarzenie sportowe dedykowane wszystkim studentom Akademii Górniczo-Hutniczej. Projekt ma na celu promowanie aktywności sportowej i zdrowego stylu życia pośród młodych osób. Pucha AGH jest formą integracyjnego wyjazd w góry, podczas którego odbywają się szkolenia z jazdy na desce/nartach i amatorskie zawody z tych dyscyplin, gdyż kierowane jest głównie do osób, które nie mają doświadczenia, bądź są hobbystami.

Wydarzenie odbywa się podczas przerwy międzysemestralnej, wtedy kiedy jest idealny czas na wypoczynek w górach po ciężkiej sesji, a także na naładowanie baterii na następny semestr. Zapewniamy nocleg, wyżywienie, wejście na stok oraz świetną zabawę! Dla najlepszych zawodników przewidziane są pamiątkowe nagrody.

Dzień Zerowy AGH

Dzień Zerowy AGH to stosunkowo młody projekt, który od roku akademickiego 2015/16 wprowadza nowoprzyjętych studentów w realia panujące na Uczelni. Jest on nie tylko doskonałym startem w życie akademickie, ale również okazją do integracji dla wszystkich uczestników.

Głównym celem Dnia Zerowego jest przekazanie Żakom podstawowych informacji i wiedzy o organizacji życia na Uczelni, ich prawach i obowiązkach oraz możliwościach, które daje im studiowanie na naszej Alma Mater. Jest to wiedza praktyczna, którą niejednokrotnie przyjdzie im użyć, a posiadanie jej zdecydowanie ułatwi pierwsze tygodnie na studiach. Wszystko to przekazywane jest w przystępnej formie przez osoby, które Uczelnię znają od podszewki- sami bowiem na niej studiowali, bądź ciągle studiują. Wśród prelegentów w ostatnich latach znaleźli się również przedstawiciele Miasteczka Studenckiego AGH, Rzecznik Praw Studenta, czy Rzecznik Prasowy.

Dzień Zerowy jest wydarzeniem, które jest doceniane przez wszystkich uczestników – to swoisty miks wiedzy teoretycznej i praktycznej, niespotykany na innych uczelniach.

Spotkanie bez krawata

„Spotkanie bez krawata, czyli small talk z rektorem” to propozycja dla studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy pragną poznać specyfikę pracy Prorektora ds. Kształcenia prof. dr hab. inż. Wojciecha Łużnego, który również jest pomysłodawcą tego projektu.

Podczas spotkania można porozmawiać w bezstresowej atmosferze o kwestiach związanych z jakością kształcenia, dydaktyką oraz wszelkimi procesami dotyczącymi organizacji studiów.

Dodatkowym zadaniem tego projektu jest stworzenie przyjaznej platformy komunikacyjnej na linii Prorektor ds. Kształcenia – student.

Miasto X

Miasto X – Autostop AGH” to projekt, który skupia miłośników autostopowych podróży a także osoby, którzy chcą sprawdzić jak poradzą sobie w trudnych warunkach. „Miasto X” to nie tylko rozrywka, ale również nauka strategicznego myślenia i działania w zespole. Wśród autostopowych wyścigów wyróżnia nas to, że uczestnicy dowiadują się o docelowym mieście dopiero po przybyciu na miejsce startu. Kolejnym niekonwencjonalnym elementem jest zdobywanie punktów przez odwiedzanie tzw. miast pośrednich.

Pragniemy, aby tuż przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego studenci mogli przemierzyć drogi naszego pięknego kraju, odpocząć od zgiełku dnia codziennego i zdobyć energię na zmierzenie się z nowym semestrem.

Planszówki

Planszówki z URSS AGH mają na celu integrację studentów przy wspólnej zabawie, zachęcając ich do wyjścia z akademików i spędzenia wieczoru w alternatywny sposób.

Uczestnicy mają do wyboru ponad 100 gier planszowych, w które mogą zagrać w klubie studenckim Studio. Zapewniamy także wsparcie instruktora, który pomaga w zrozumieniu zasad gry.

Co jakiś czas w trakcie wydarzenia jest organizowany konkurs,w którym można wygrać nagrody w postaci ulubionych planszówek.

Kontakt

Adres: ul. Reymonta 13A, 30-059 Kraków

Telefon: +48 12 617 39 39

E-mail: biuro@samorzad.agh.edu.pl

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 9:00 - 16:00

Wtorek 9:00 - 16:00

Środa 9:00 - 16:00

Czwartek 9:00 - 16:00

Piątek 9:00 - 16:00

Copyright © 2006-2021 URSS AGH Designed with by Enlighten

O Nas

Skład Prezydium

Jakub Śliwiński Przewodniczący URSS AGH jakub.sliwinski@samorzad.agh.edu.pl
Wiktoria Maćkiw Zastępczyni Przewodniczącego URSS AGH | Przewodnicząca Komisji ds. Rozwoju wiktoria.mackiw@samorzad.agh.edu.pl
Natalia Ślusarek Przewodnicząca Komisji ds. Cyfryzacji natalia.slusarek@samorzad.agh.edu.pl
Kinga Zasiadczyk Przewodnicząca Komisji ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia kinga.zasiadczyk@samorzad.agh.edu.pl dydaktyka@samorzad.agh.edu.pl
Damian Płóciennik Przewodniczący Komisji ds. Miasteczka Studenckiego AGH damian.plociennik@samorzad.agh.edu.pl
Wojciech Przewoźnik Przewodniczący Komisji ds. Projektów wojciech.przewoznik‎@samorzad.agh.edu.pl
Katarzyna Karnasiewicz Przewodnicząca Komisji ds. Promocji i Kultury katarzyna.karnasiewicz@samorzad.agh.edu.pl media@samorzad.agh.edu.pl
Valentyn Galin Przewodniczący Komisji ds. Sportu valentyn.galin@samorzad.agh.edu.pl
Jakub Kusiński Przewodniczący Komisji ds. Współpracy jakub.kusinski‎@samorzad.agh.edu.pl wspolpraca@samorzad.agh.edu.pl

Inne ważne osoby

Wiktoria Sitko Pełnomocniczka Przewodniczącego URSS AGH ds. Równości wiktoria.sitko@samorzad.agh.edu.pl
Maciej Augustyński Asystent Rzecznika Praw Studenta maciej.augustynski@samorzad.agh.edu.pl
Dominik Klimek Pełnomocnik Przewodniczącego URSS AGH ds. Umiędzynarodowienia dominik.klimek@samorzad.agh.edu.pl
Karolina Kapica Asystentka Biura URSS AGH biuro@samorzad.agh.edu.pl
Dorota Pachuta Asystentka Rzecznika Praw Studenta Pełnomocniczka Przewodniczącego URSS AGH ds. Socjalnych rps@agh.edu.pl dorota.pachuta@samorzad.agh.edu.pl
Wiktoria Grzanka Uczelniany Studencki Komisarz Wyborczy uskw@samorzad.agh.edu.pl
Juliusz Stefański Pełnomocnik Przewodniczącego URSS AGH ds. Kół Naukowych juliusz.stefanski@samorzad.agh.edu.pl

Organizacje Studenckie

Partnerzy

Pomoc

Proces kształcenia

dydaktyka@samorzad.agh.edu.pl

Miasteczko Studenckie AGH

miasteczko@samorzad.agh.edu.pl

Ubezpieczenie NNW

ubezpieczenia@samorzad.agh.edu.pl